Kodu: köögipõrand – plaadid vs puit

Maja ehitades tuleb teha palju erinevaid otsuseid. Mõned neist on kerged ja tulevad kiiresti, kuid mõned sünnivad päris raskelt. Ja kogu selle otsustamise virr-varri juures võivad ka väikesed asjad tunduda nii suured ja keerulised. Tulemuseks ülemõtlemine ja pidev ümbermõtlemine jne.

Mulle tundus väga hea mõttena panna köögipõrandale plaadid. Ma ei tea, kuidas teistel, aga minu köögis juhtub tihti, et põrand saab märjaks või piimaseks või kukuvad marjad maha jne. Hetkel on meil ka mähkimislaud köögisaarel, nii et üks väikemees on mõned korrad ka oma purskaevu põranda poole suunanud. Kuigi see ilmselt enamikele inimestele aktuaalne teema ei ole :).

Teemat uurides selgus, et see plaat vs puit on üks suur vaidluskoht. Oli neid, kes olid tulihingelised plaadi pooldajad, aga ka puidul oli oma kindel toetajaskond.

Plaadi puhul on plussiks kindlasti see, et seda on lihtne puhastada ning (õigete plaatide korral) väga keeruline ära rikkuda. Miinusena mainiti, et plaat on külm ning kõik, mis maha kukub, puruneb.

Puit on soe ja pehme, kuid seda on lihtsam kahjustada.

Kuna meil on väikesed lapsed ja me (või no mina) pole just kõige suurem pedant, siis otsustasime teha valiku plaatide kasuks.

Põrandaplaatide puhul tuleb valida õige plaat. Nt kui on odavam glasuuritud plaat, siis võib millegi mahakukkumisel glasuur katki minna ning sealt alt hoopis punane savi välja paistma hakata. Vastavalt soovitustele Noto viimistlussalongist valisime täismassplaadi, mis on eriti vastupidav. Plaatide valimisest kirjutasin rohkem selles postituses.

Oleme nüüdseks plaaditud köögipõrandaga elanud 7 kuud ning olen kindel, et plaadid olid õige valik.

Meil on majas põrandasoojustus, mis tähendab, et plaadid kuidagi külmad ei ole. Veedame köögisaare ümber väga palju aega ning kivipõrand kuidagi ebameeldiv küll ei ole.

Maha on kukkunud ning katki läinud siiamaani kaks tassi ning üks kauss 🙂 Süüdi lapsed 😀 Ehk loodame, et kui lapsed suuremad, siis ka lõhkumist vähem. Samas ma ise suutsin suvel maal vanemate tutika köögikombaini kaane puitpõrandale katki kukutada, nii et…

Kõige suurem pluss minu jaoks on ikkagi see, et ma ei pea paaniliselt lapp käes koguaeg põrandat puhastama ja kuivatama.

Pildid köögist, kus pliidil keeb boršisupp ning köögisaarel tehti just juustusaiu.

3 kommentaari “Kodu: köögipõrand – plaadid vs puit

Add yours

  1. Ma olen ise just planeerimas me kodu remonti ja plaadid või parkett on mul ka üks põhilisi küsimusi, kuid ilmselt jääb kööki, söögituppa ja elutuppa siiski plaat, sest esiteks on nii Prantsusmaal kombeks (nt ei võta ükski töömees sul kingi jalast, kui tuppa tulevad), teiseks on meil kamin (muidu peaks selle ette ka mingi eraldi ala looma) ja kolmandaks on seda lihtsam puhastada, sest käime terrassiuste kaudu õue ning kui täiskasvanud veel jalgu pühivad, siis laste ja kassi puhul ma nii kindel ei oleks 😀

    Tegelikult tahtsin ma aga küsida, et kuidas teil (vesi?)põrandaküttega puitpõrand toimib. Ma tahan magamistubadesse panna parketi ja põrandakütte ning olen kuulnud, et sel juhul tuleb parketivalikul väga hoolikas olla, muidu ei tule soojus läbi. Pika jutu lõpuks: mis parkett teil on? 🙂

    Meeldib

  2. Meil ka köögis plaat. Kaalusin samuti puitu ja väga hea, et seda ei valinud. Ma oleks hullunud. Kaks kassi, puupliit ja köögist köetav ahi. Kevadest sügiseni ikka keegi, kes jalanõudega wc-sse lippab või kiiresti juua võtab. Elus ei jaksaks puitpõrandat hooldada piisavalt. Plaati saan aga aurupesuriga pesta. Katki kipuvad asjad ka mujal kukkuma. Ainus miinus on kõva põrand ja see, et meil veel ei ole põrandaküte ühendatud, aga järgmisel talvel ehk juba olemas.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: