DIY: Ikea flisat nukumaja

Meil sai üks laps sügisel ootamatult juba 2-aastaseks. Ja mina olin enne jõule küsimuse ees, et mida sellele lapsukesele kinkida. Olen seda meelt, et kingitusi ei ole vaja palju ning need mis on, olgu kvaliteetsed. Kuna meie 2-aastane veel ise mingit soovi avaldada ei osanud (või no oskas, tema tahaks kõigilt koguaeg ainult viinamarju), siis pidin mina tema eest otsustama. Ja elu on näidanud, et see, mis minu meelest on äge mänguasi, ei pruugi seda Herta meelest olla.

Olles teda külas jälginud, tundus mulle, et nukumaja (õigemini mööbel seal sees) võiks Hertale meeldida küll.

Aga no nukumaju on igasuguseid. On plastikust suuri roosasid ning puidust käsitöömaju, on suuri häärberid, mis peavad seisma keset tuba, sest on avatud igast küljest jne jne.

Ma otsustasin alustada pigem tagasihoidlikult. Kui laps vanem ja huvi suurem, siis saab alati uue ja ägedama osta. Valisin ikea flisat sarja nukumaja/riiuli. Ja otsustasin seda ka veits oma käe järgi tuunida.

Pinterest on täis ägedaid flisat maja häkke. Ma üritasin meeles pidada, et esialgu on mängija 2-aastane ning liiga palju detaile ja nänni oleks liiast. Et mugavam mängida oleks, otsustasin ka vaheseinad esialgu ära jätta.

Tallinnas on selline tore pood nagu Skizze (www.vunder.ee). Varem olen ma sealt kooli kunsti- ja käsitöötundideks igasugust kraami käinud ostmas, nüüd aga läksin “tapeedi”jahile. Leidsin aga hoopis ägeda plaadiimitatsiooniga paberi maja 1. korrusele, kuhu minu plaani järgi köök ja elutuba tulema pidid. Et liiga kirjuks ei läheks, jäid esimese korruse seinad valgeteks.

Samal ajal kui ma poes paberit valisin ärkas beebipoiss kodus üles ja mul läks kiireks. Krabasin kolmnurkadega pakkepaberi teise korruse tapeediks.

Peale seinale kleepimist tundus mulle, et neid kolmnurki on liiga palju ning sai see sein liiga kirju. Pinterestis nägin, kuidas keegi oli teinud mängumajale jäätisepulkadest seinapaneelid. Kuna jäätisepulgad mu meelest liiga jämedad, siis otsustasin kasutada kohvi segamise pulki. Käisin aga rimis kakaod ostmas ja pistsin mõne pulga jälle kotti 😀 Lõikasin kääridega pulgad parajaks, värvisin ära ning kleepisin pva-ga paika.

Sellest samast segamispulgast tegin ka pildiraami. Kahjuks uuemat pilti majaperenaisest kiiresti võtta ei olnud. Aga plaan on neid juurde teha, et ta neid siis ise saaks sättida ja vahetada.

Vanast juukseõli pudeli korgist tegin peika abiga laelambi. Kasutasin jällegi PVAd ning kodus olemas olnud puuvillast nööri. Väike preili kasutab seda hoopis nuku kiigena 😀

Elutoa seinale kleepisin seinakaunistuseks ikea vildid, mis muidu toolijalgade alla käivad 😀

Teise korruse seinale kleepisin koogitoplerist omaniku nime. Fäänsi ju! 🙂

Ikea toolijalgade pehmendused ei olnud ainukesed, mida ma kasutasin. Jyskis järjekorras seistes nägin ümmarguseid pehmendusi – ideaalne kellamaterjal 😀 Kella kleepisin küll täiesti valesse kohta maiteamiks.

Mööbli ostsin Tigerist. Mööbel tahaks natuke pintslit ja mingit muud värvi näha, aga seekord lihtsalt ei jõudnud. Köögimööbel on Djeco, ostetud Apelsini poest. Kaks väikest tassi ja taldrik saiakestega ning postkast on Bauhausist, mõeldud päkapikkude majja. Kipaka kiige tegin kiirustades ka, see on vaja teistsugune teha.

Kindlasti on vaja veel WC-potti, sest igasugune potitamine on hullult huvitav teema praegu meil 🙂

Majake vajab kindlasti veel valgustust ning jalgu alla, sest maas mängides on mugav ainult 2. korrusel toimetada.

Lisaks on mul vaja mõned vaibakesed heegeldada, lipukett teha ning maja korsten (mis millegipärast on roheline) ära värvida ning siis paigaldada.

Neli päeva peale jõule tundub, et on väärt kingitus 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: