Paju: pliidi lõhkumine ja edasised plaanid

Istusime paar nädalat tagasi isaga maal köögis põrandal ja pidasime plaani. Meil on, nagu ikka vanadel majadel, köögis vana puukütte pliit. Süüa me seal peal polnud aastakümneid teinud, küll aga kasutanud seda kütmisel. Ahi tegi külmal ajal köögi kiirelt soojaks ning soemüür soojendas ka elutuba.

Peale lae soojustamist ning akende vahetust, ei ole me pliiti vähemalt viis aastat üldse kütnud. Kohe pliidi kõrval asub ahi, mis nii elutoa kui ka köögi piisavalt soojaks kütab. Selleks, et kiiresti maale jõudes tuba soojaks saada, oleme kasutanud elektriradiaatorit. Viimane kord ajas pliit ka nii hirmsasti sisse, et oli näha, et selle aeg hakkab otsa saama.

Pliidi peale panime juba ammu puidust plaadi, et sellel asju hoiustada. Olen sellele korvikesi heegeldanud ja isa tegi mingi riiuli, aga ikka kogunes sinna asju lihtsalt hunnikusse.

enne

Isaga arutledes tundus, et on kaks võimalust – uus korralik pliit või üldse ilma pliidita. Igatpidi mõistlikum tundus see teine variant. Kui 5a ei ole kasutanud, siis vaevalt ka edaspidi. Kuigi natuke mul ikka kripeldas… No ikka see, et mis siis saab kui tuleb sõda 😀 No ehk ei tule. Ja kuigi elekter meil seal tormiste ilmadega on ära läinud küll, siis suurest näljast vast päästaks gaasigrill ning 15km kaugusel asuv vanematekodu.

No ja siis tulid ühel nädalavahetusel mu ristivanemad külla ning mulle saadeti pilt, kuidas pliiti enam ei ole 😀 Piltide kvaliteet selline, sest mu isa telefon ei ole just kõige püssima kaameraga.

lõhkumine

lõhkumine2

Jamasti on see, et põrandal on nüüd auk. Leidsime põrandale ajutise katte ning isa ehitas ajutise riiuli. Ma pean veel sinna riiulisse mingid kastid või korvid leiutama.

pärast

Aga mis siis nüüd edasi? Mina lõhuks kõik kuni korstnani ära (ehk soemüüri) ning ehitaks korraliku seina asemele. Siis saaks teha korraliku ja suurema kööginurga ning ka ülemised köögikapid seina panna.

pärast3

Me elutoas pole senini remonti teinud. Nüüd oleks ka aeg sealt vanad seina-, lae- ja põrandakatted eemaldada. Kuna köögi põrand on väga lapitud, siis tahaks köögile ja elutoale uut korralikku soojustatud põrandat. Uus põrand aga tähendab, et praegused tapeeditud seinad köögis tuleks ka ilmselt uuesti teha. Ehk siis väga kapitaalne see remont. Ja ulme, mis ilusad laiad põrandalauad maksavad :/

Teha on nii palju, aga ei tea, kust otsast alustada. Teine korrus vajab treppi ning vintskappi ja seega ka uut katust? Laut on vaja tühjaks rookida ja konserveerida ning tulevikus uusi sarikaid, roovitust ja katust.

Ema mul millegipärast ei võida bingoga ka 😦

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: