DIY: ronimispukk lapsele (IKEA hack)

Meil siin üürikorteris ei ole tavalist köögilauda, vaid sööme kõrge köögileti taga baaripukkidel. Kindlasti mitte ideaalne lahendus. Eriti kurb on, et meie väike Linnupoja peab oma söögitooliga meist eemal ja kõvasti madalamal sööma. Lisaks on ta ju väga uudishimulik ning nõuab koguaeg, et ta baaripuki otsa tõstetaks, kuna tema ju ka tahab teistega koos olla.

Selge oli see, et inimesel vaja ronimispukki. Uurisin mitmeid Eestis müüdavaid, mis lisaks ka lauaks käivad. Väga tore kõik v.a hind 😀 Otsustasime esialgu ise teha ning uues kodus vaadata, kas meil on ka väikest lauda veel vaja või rohkem pukke või mis iganes veel.

Eniveis. Internet on juhiseid täis, kuidas ise ühest või teisest asjast ronimispukk teha (learning tower). Meie kasutasime kõige populaarsemat (ja lihtsamat) varianti kahe ikea tabureti – Bekvämi ja Oddvari kokkukruvimist.

taburetid

Vahemärkusena. Minu meelest on see Bekvämi taburet üks IKEA parimaid asju. Mul on maal selline öökapiks, kasutada saab väikese redelina, abilauaks jne. Lisaks on seda tuunida missuguseks tahad ja no odav.

Kuna meie pere akutrell on kuhugi müstilisse kohta haihtunud, siis pidi vanaisa Aare tulema ja raske töö ära tegema 😀

Bekväm tuli kokku panna nagu ikka, aga Oddvaril tuli üks toigas ära jätta.

20200125_190327

Paljud juhendid internetis sellega piirduvadki, kuid sellest ei piisa. Kui kasutada pukki ainult järelevalve all ja vastu nt köögikappi, siis on nii suhteliselt ohutu. Aga tegelikult on lihtsalt kaks kokku kruvitud taburetti suhteliselt ebastabiilsed. Nimelt kui raskus ette poole suunata, siis võib pukk lihtsalt ümber kukkuda.

Selleks panime meie lisatoikad, mis tooli kõvasti stabiilsemaks teevad. Meie toikad vb natuke liiga pikad, aga kasutamist ei sega. Ainult veits soome kelku meenutab pukk nüüd 😀

20200323_094632

Nüüd peaks seal peal ikka väga hullu panema, et see kuhugi kukuks, aga seda võimalust ei teki, sest laps ikka koguaeg silma all 🙂

Põhiliselt leiab pukk meil kasutust, kui laps KUMA linnu- ja loomaplakateid vaatab. Need on ostetud neiu tulevasse isiklikku tuppa, aga siin üürikodus ripuvad seal, kus oli juba kruvikoht seinas olemas 😀 ning seetõttu peab neid natuke kõrgemale uurima ronima.

20200323_100302

Kui oma koju kolime, siis vaatan, kas on vaja ronimispukk ka üle värvida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: