Kodu: sisetrepp

Üks, mis peab enne majja sissekolimist valmis saama, on maja trepp. Me Pätsiga kahekesi saaksime kindlasti ka mõnda aega olemasolevaga hakkama, aga noh lapsed on meil ka.

20191030_145055

Trepi puhul ma hinnapakkumisi erinevatelt tootjatelt ei küsinud. Valisin firma soovituste ja nähtud tööde põhjal. Trepp tuleb meil keldrist L-kujuliselt 1. korrusele ning sealt edasi U-kujuliselt 2. korrusele. Umbes nii 😀 :

81760338_1345760922274577_4289154646175383552_n

Püüdsin oma ideed siis e-maili teel võimalikult hästi trepifirmale selgitada – puidust trepp varvaslaudadega (st kinnine, et ei ole ainult astmed), puidust käsipuudega, trepi piireteks trossid. Mu enda idee oli midagi sellist (v.a see, et astmed ja varvaslaud on ühesugust puiduvärvi):

33 Ultimate Farmhouse Staircase Decor Ideas And Design - 33DECOR

Pilt pinterestist.

Sain vastu kirja, kus soovitati mul pöörduda hoopis kahe teise firma poole. Okeiiiii… Vaatasin, siis teiste firmade kodulehti ja nemad tootsid selliseid hästi nikerdatud massiivseid puittreppe. Polnud nagu päris see, mis mul mõttes oli. No aga ma ikkagi ei jätnud jonni ning saatsin uue kirja ning otsisin välja nende galeriist pildi trepist, mille taolist ma sooviksin. Selle kirja peale oldi juba natuke lahkemalt mulle nõus hinnapakkumist tegema.

Trepimees käis ka kohapeal ja saime esialgse plaani paika.

See kõik oli kevadel. Siis kui me arvasime, et me sügisel kolisime 😀

Aga kuna asjad venisid, siis oli mul ka aega ümber mõelda 😀 😀

Täiesti kindel on koguaeg olnud see, et ma tahan varvaslaudadega treppi, et trepi alla saaks mingi panipaiga teha ning selline on minu meelest ilusam ka.

Trepi piirdeid olen mõelnud igasuguseid. Tahtsin, et oleks natuke äge ka. Klaas tundub igav ja ebapraktiline.

Alguses oli plaan piireteks trossid panna, aga kuigi pildi pealt ilus, siis päris elus siiski mitte vist niiväga kena. Samuti kui horisontaalsed trossid, siis see ahvatleb ju ronima. See on aga ohtlik ning ka väljaveninud trossid ilmselt kõige kaunimad enam ei oleks.

Kuna piirded ei tule ainult trepi käsipuu alla, vaid piirded on ka 2. korrusel, siis on ka horisontaalsed metallist piirded turvalisuse tõttu välistatud. Vähe ei turniks üks ahv nende peale koguaeg (endalgi ju natuke oleks ahvatlus :D).

Trepp, mis viib keldrist 1. korrusele on seinte vahel, nii et sinna piirdeid vaja ei lähe.
Trepp, mis viib 1. korruselt 2. korrusele on aga väga piireterikas. U-kujulise trepi esimene kriips (esimene marss) vajab piirdeid mõlemale poole, teine kriips ainult trepi keskele, sest teisel pool on sein.

Näide pinterestist:

41 Perfect Traditional Stairs To Inspire Yourself - decoomo_com

Meil läheb samuti nagu ülemisel pildil trepp keldrisse ka.

Kaalusime erinevaid variante. Näiteks sellist, kus keskelt lähevad puidust toikad maast laeni. Umbes midagi sellist, aga ainult kahe trepi vahelt need prussid.

- dolores

Pilt pinterestist.

Lisaks trepi astmetele, käsipuule ning piiretele on trepil veel kandekonstruktsioon (see, kuhu peale trepi astmed pannakse). Trepi keskele võib panna ühe puidust või metallist ümmarguse või kandilise tala, äärtes terasest sik-sak kuhu peale astmed kinnitatakse jne. Lisaks tuleb kõikide juppide värvus paika panna.

Kindlasti tuleb enne trepi tellimist läbi mõelda ka valgustus. Kas iga astme alla tuleb led-riba või käsipuu alla või piirete külge kuidagi? Valgustuse variante on ka mustmiljon ning osad neist eeldavad mingi trepi jupi freesimist trepi tegemisel.

Kuna meil on seda treppi ikkagi varsti juba vaja ning tegemine ka võtab aega, siis saime detsembris veel trepimehega (ma tahan trepivend koguaeg öelda millegipärast) majas kokku, et kõik detailid paika panna. Aga meil ju ei olnud ikka veel kindlat ideed. Õnneks onu näitas igasuguseid erinavaid pilte ja siis üks variante meile ikka väga meeldis ja selle valisimegi 🙂

Kui päris valmis on siis näitan. Ütlen, et osa piirdest tuleb puidust ning osa ikkagi klaasist. Kartsin klaasi puhul neid koledaid kinnitusjunne, aga saime selle ka vist paremini lahendatud.

Kuidas pinterestist nüüd neid trepipilte ära blokkida, et ma rohkem mingeid ideid ei saaks?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: