Kodu: tehnoruum viimistletud!*

Teatame uhkusega, et 1/11 (jah, nii täpselt arvutasingi välja) majast on nüüd valmis (elekter ja küte ju ei loe?) 😀

Meie maja keldris asuv 17 ruutmeetrine tehnoruum on viimistletud. Kuigi see iseenesest mingi megasuur saavutus ei ole, siis meie oleme selle pisikese ruumi üle ikka megauhked, nii et kirja see postitus nüüd saab.

Kuna lõhkumispostitustes kasutatatud toodetest rääkida ei saanud, siis alates eelmistest fassaadipostitustest, plaanime rohkem kirjeldada ka kasutatud tooteid. Kuna töid teostab meil meie tubli ehitusmees, siis töövõtetest kahjuks kirjutada ei saa :/

Tehnoruumi põranda plaatis mu kallis issi kasutades Cerest CM 12 plaatimissegu. Plaatimise hõlbustamiseks on lisaks vuugiristile tänapäeval ka distantskiilud.

20190616_181830 (1)

Plaatide valimisest kirjutasin siin. Kui siis (juunis) oli selle plaadiga väga kiire, sest vaja oli katel põrandale panna, siis katelt meil ei ole siiamaani 😀 Kui kiirelt poleks pidanud valima, siis ma ilmselt siiamaani valiks :/

20190922_132829

Kui põrand plaaditud, siis ehitusmees hakkas seinu viimistlema. Ma arvasin, et need kiviseinad lihtsalt pahteldatakse (no seda oleks mina teinud nt), aga tegelikult läheb sinna ikka kõvasti rohkem manti.

Tehtud tööd ja tooted alates baurocist:
1. Krunt. Meie kasutasime Ceresit CT 17 kruntimisvahendit.
2. Armeerimine. Armeerimisvõrgul meil kindlat lemmikut ei ole, ostame sooduspakkumiste ajal. Armeerimiseks kasutasime Ceresit CT 85 armeerimissegu.
3. Jälle krunt. Seekord Ceresit IN 10. Selle point on see, et vähendab aluspinna imavust ning seetõttu ei kuiva järgmine kiht liiga kiiresti ära.
4. Pahteldamine. Kõigepealt jämeviimistlus, milleks meie kasutasime Ceresit IN 35 pahtlit.
5. Pahteldamine vol 2. Katsetasime kahte erinevat peenviimistluspahtlit Ceresit IN 45 ja IN 46 (valmis pahtel)

Meie ehitusmehele meeldisid eriti IN 35 ja IN 46 – “ülbelt hea kraam”. Talle meeldis pahtlite töödeldavus ning see, et hiljem ei pidanud parandusi tegema, sest õhumullidest tulenevaid auke ei olnud. IN 45 talle niiväga ei sobinud, ei õnnestunud pulbrist õige paksusega pahtlit teha.

Niisiis on järgmisteks töödeks meil komplekt koos.

20191220_152151

Peale pahteldamist lasime tehnoruumi ka kruntvärviga värvida. Päris värvimise teeme hiljem, kui seadmed seinas ning seal enam mingit äksionit ei toimu.

Olen oma elus päris mitu lage, seina, põrandat, mööblitükki jms värvinud, aga kindlat lemmikut mul ei ole. Iga kord poes vaatan, kas midagi on allahinnatud ja selle järgi ostan. Tuttav soovitas meile Rilak (Riia Lakitehas) tooteid. Guugeldades ei leidnud ma sellest foorumitest väga midagi, aga kuna hind soodne, siis otsustasime keldri kruntimiseks nende Movilat Base’i proovida. Meil on nii palju krunditavat pinda majas, sest laed on ju kõrged. Huvitav mitutuhat liitrit kruntvärvi meil lõpuks kulub? 😀 Värv oli igati aus ning hea nagu tuttav rilaki kirjeldas.

Tehoruumis asuvat paekiviseina ei lasknud meelega puhastada, et oleks äge pärast vaadata 😀

20191208_141120

20191208_141023

Auk seinas on jäetud, kuna see jookseb läbi paekivist soklimüüri ja äkki saab sealt mingid torud läbi ajada (ventilatsiooni sissetõmme näiteks).

20191208_141052

Põnevad ajad on käes. Asjad liiguvad ja valmivad 🙂

* postitus sündis koostöös Ceresitiga

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: