Kodu: ukseneedus

Ma kujutasin ette, kuidas kevadest sügiseni käib mitmel rindel hull aktsioon ning mul on hästi palju, millest kirjutada, aga no tutkit.

Lihtsalt ei edene need asjad meil nii nagu planeerisime. Positiivne on see, et vähemalt midagi toimub ning hetkel on jätkuvalt õhus õhkõrn lootus, et me selle aastanumbri sees siiski kolime. Andke mulle soe tuba ja soe vesi (viimast poleks ka vaja, kui lapsi poleks) ning I’m good to go.

Ilmselt oleme ise sellest pidevast ehitamisest, selle peale mõtlemisest ja selle sees elamisest (juba 2 aastat) nii väsinud, et tegime kaks (õnneks mitte parandamatut) ukseviga.

Eelmise aasta oktoobris, umbes siis kui ma sünnitasin, paigaldas issi mu ristiisa abiga majale ajutise keldriukse. Nüüd oli viimane aeg see välja vahetada, sest see veits juba mädanes ning natukene rohkem turvalisust kulus ära.

Nagu välisuksegi tellisin keldri ukse Viking Windowsist. Küsisin kõige tavalisemat, ilma profiilita, hea soojuspidavusega ust.

Kuna tundus selline lihtne värk, siis mõõtis peika ukseaugu ise ära ning otsustasime ka ise ukse ette panna.

Ühel laupäeval tuli issi põrandat plaatima ning helistasime ka mu ristiisale, et ta korraks läbi tuleks ning ukse aitaks ette tõsta. Sellest “korraks läbi” sai mitu tundi jeblamist.

Esiteks oli ukse käelisus vale. Nagu mismoodi? Me oleme päris mitu ust ja akent tellinud ja no see oli nagu eriti rookie mistake. Ilmselt lihtsalt üks eeldas, et teine kontrollis ja teine eeldas, et esimene kontrollis ning lõpuks ei kontrollinud keegi.

Natuke plaanipidamist ja hakkas tunduma, et vb niipidi käelisus ongi parem. Ehk küsimus oli, et kust poolt hakkab õuest trepp keldrisse minema. Alguses pidi see olema peasissekäigu ja auto parkimiskoha poolt, nüüd aga hakkab hoopis aia poolt minema. Võib-olla mugavam ongi – keldrist aeda ja tagasi palju rohkem toimetamist.

Teine probleem oli see, et uks ei mahtunud auku 😀 Siuke väike lebo mure. Mõõdetud oli võimalikult täpne uks, et liiga kitsas ega madal ei jääks. Selle tulemusena selgus, et ideaalselt ust paigaldada ei saa kuna valatud betoonpõrand on 1cm liiga paks. Tuli panna uks otse styrofoami peale. Lisaõnnetuseks olid fassaadimehed juba ukse paled siledaks teinud ja styrofoami sinna ära kleepind ja armeerinud, mis tähendas, et ukse ava oli liiga kitsas. Mis siis ikka. Relakas välja ja ukseauk suuremaks. Asi see natuke kivi siis maha saagida ei ole. Ja siis tuli mitu korda jeblada ust sinna ette ja ära, et vaadata kust veel seina nüsida.

20190817_141012

20190817_153736

Peale tunde jamamist see uks ette sai.

Kahjuks sellega meie ukseseiklused ei lõppenud. Kuna mu isa oli põrandat plaatimas, siis tahtsime panna ka keldrisse tehnoruumile tuletõkke ukse ette. Vaatasime õhtul sobiva ukse välja ning mehed läksid järgmisel hommikul seda ära ostma. Ja no muidugi ostsid 10cm laiema ukse. Avastasid seda siis, kui olid ukse pakendist juba välja kiskunud ja kõik jutud. Mis siis ikka, järelikult tuli ka tehnoruumi ukseauk laiemaks saagida 😀 😀 😀

20190818_192346

Aga ka see ei olnud veel lõpp. Kui uks oli ette pandud, selgus, et uksepakk on kummis ja uks kinni ei lähe. Lisaks sellele, et kinni ei läinud, ei oleks sinna alla ka plaadid mahtunud. Tavalise ukse kinniminemise kõrguseks on ju ukse pakk. Aga tuletõkke uksel on uksepaku ja ukse vahele jääva prao kinnipanemiseks 1cm paksune serv veel ehk selgelt enam sinna alla plaat ei mahtunud. Kes nüüd aru ei saanud mu jutust muhvigi, siis äkki üleval olev pilt ka natuke selgitab 🙂

Sai uks eest ära võetud koos lengiga. Uksealune sai ära plaaditud. Selleks, et kumerast uksepakust jagu saada viisime ristiisa nõuandel uksepaku 0.8 cm allapoole.

Tundub, et uks ei ole ka kõige parema kvaliteediga. Meil keldris on parajalt niiske, kuna ei küte ega ventilatsioon ei tööta, ainult üks väike aken on õhutuse peal lahti. Selle tõttu näitab ukse viimistlus kohati juba pundumise märke. skfjkgjkwjgvei Tuletõkkeuks peaks ju oleme sellistesse kohtadesse sobilikum.

71382638_488154618692284_535294663297335296_n

Ei suuda oodata, mis need siseuksed veel kaasa toovad…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: