Kodu: jälle see kelder

Tundub, et väikestviisi traditsiooniks hakkab kujunema see, et iga poole aasta tagant peab olema üks keldripostitus. Ma väga loodan, et järgmist on ikka põhjust varem kirjutada, aga lootus on teadupärast lollide lohutus 😦

Igatahes, keldriplaanidest kirjutasin eelmine kord siin postituses.  Kui siis tundus, et seinte krohvimisega on hirmus kiire, sest kohe-kohe tuleb sinna panna katel, siis ilmselgelt ei ole seda katelt seal ka täna veel mitte.

Küll on aga muus osas kelder täiesti teistsugune. Ja paramparamparaa, isegi natukene plaate on põrandal (ehk sisetööd on officially alanud) ning plaatide all siis soojatorud ning ilusasti valatud põrand.

Kelder esialgu pidi ruumijaotuselt tulema selline:

keldriplaan

Aga siis tuli peikal lõhkumistuju ning ta lõhkus kogu selle tehnoruumi ja tavaariruumi vahelise seina maha. Sinna planeerisime hoopis mugavama trepi ja lisa WC. Saunast siis hea pissile joosta ruttu.

Kuna mu paint-programmi oskused on lihtsalt liiga head, et neid mitte jagada, siis uus näeb nii välja (punane vana sein, roheline uued seinad):

uued seinad

Kuna seinad on püsti ja keldril katus peal, siis sellist ülevalt vaates pilti ilmselgelt enam teha ei saa 😀 Ma võin lihtsalt mõned pildid panna, aga ega sellest väga midagi aru ei saa.

Keskel WC kuubikuke:

20190530_110511

Saun:

20190619_201423

Seinu käis ehitusmees ladumas, aga viimase jupi, kus olid tugipostid tegi peika ise. Veits on vahest aru saada 😀

20190619_201357

Kui ma pikalt siin sellel plaaditeemal soigusin, siis tegelikult ma ju ära ei ostnud midagi ega otsustanud. Ja siis järsku selgus ühel neljapäeva õhtul, et nädala pärast tahavad gaasimees ja ventilatsioonimees tulla objektile ning agregaadid, mis ma arvasin, et käivad seina peal, lähevad hoopiski põrandale ning põrand peab selleks ajaks olema plaaditud/vuugitud.

Plaatijamees meil on minu issi, kes käib nädala sees tööl, nii et sai plaatima tulla pühapäeval. See tähendas, et mul oli vaja reede-laupäevaga välja valida ning ära osta (ehk siis ei mingit tellimist) plaadid kogu keldri põrandale.

Mu beebi pole elu sees nõus minuga palaval päeval mööda plaadipoode tiirutama. Lootsin, et leian midagi sobivat kodu lähedalt Bauhausist ja K-rautast. No ilmselgelt mitte. Ja siis oli aega täpselt nii palju, et valida üks plaadipood ja loota parimat. Läksin Hansas plaadimaailma, sest mulle meeldib, et seal on näidised kõik väljas ilusti, et ei pea mingeid kappe või sahtleid liigutama. Tegin pilte ja täitsa mitu valikut jäi sõelale.

Õhtul arvutasime kodus, et plaate läheb meil umb 70m2 vaja, mis tähendas, et valik tuleb teha arvestades peamiselt hinda. Laupäeva hommikul läksime juba peikaga koos poodi, veetsime plaadimaailmas umb tunnikese ning järgmisel päeval sai issi vajalikud kaks rida plaate maha panna.

20190616_181830

20190619_201411

Seinad tulevad heledad, nii et peaks päris nunnu jääma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: