Kodu: Otsused kogu eluks (plaadid)

Nagu ma parketipostituses juba kirjutasin, siis tuleb vastu võtta mõned elukestvad otsused. Plaate küll on võimalik vahetada, aga prooviks ikka nii, et seda juba varsti tegema ei peaks hakkama 🙂

Tegime nädalavahetusel eelluuret ja käisime 1,5 plaadipoes.

Kõigepealt Internos, kus oli väga tore ja asjalik müügiesindaja, kes erinevaid variante pakkus ning soovitas, kuidas erinevaid plaate omavahel kokkusobitada. Ta väga kiiresti adus ära, millist sorti plaadid mulle meeldivad ning otsis variante välja, mis mulle sobida võiksid.

Siis läksime Balti Plaadikaubanduse poodi, kus nii tore teenindus ei olnud. Jalutasin ainukese kliendina seal ringi ja vaatasin plaate, aga keegi mu vastu huvi ei tundnud. Natuke isegi tore, sest arvuti taga istuva noormehe higihais oli temast 2m kaugusel ka selgelt tunda.

Eniveis. Plaate on vaja palju ja mul ei ole mitte ühtegi kindlat visiooni veel.

Kelder ja saunakompleks (jätkuvalt küll lihtsalt lava ja pesuruum, aga noh…)

Kogu keldripõranda katteks tuleb plaat. Ilmselt jääb ka saunapõrand samasuguseks nagu keldriosa põrand. Samas kui sauna tahta äravoolutrappi, siis peaksid plaadid olema suhteliselt väikesed. Aga mulle meeldivad põrandal just suured plaadid.

Hetkel mõtlen, et ilusad oleksid suured betoonimitatsiooniga plaadid, eriti veel kui need matid oleksid. Või kui väikesed, siis kuusnurksed plaadid.

Pilt Interno poest:

20190112_142317-2

Plaadid tuleks siis veel panna sauna pesuruumi seina. Kui põrand on tagasihoidlikes toonides, siis seinadele tahaks midagi ägedat. Või vähemalt mingile osale seintest.

Esimene korrus

Esimesele korrusel on vaja plaate esikupõrandale, WC põrandale, terrassiukse ette ning kööki köögisaare ja köögikappide vahelisele alale. Vist.

Esikusse ja WCsse tulevad plaadid põrnadale kindlasti. Samasugused, sest WC asub esikus ning erinevaid plaate pole sinna mõtet panna.

Kindlasti hakkame ju ka terrassiuksest suvel tuppa käima ning selleks, et meie kallist põrandat märgade kummikute eest kaitsta, oleks mõttekas ka sinna plaat panna. Lisaks tundub mulle endale praktiline ka köögipõrandale osaliselt plaat panna. Eriti kui toiduga köögisaare ja kappide vahel liikuda, siis oleks plaadid põrandal praktilisemad ja lihtsamad puhastada. Kuna terrassiuks on sisuliselt köögis, siis võib-olla peaks köögis suurema osa plaatima, et imelikke plaadisaarekesi ei tuleks?

Kaks plaati hakkasid mulle poes väga meeldima, aga kodus pildilt vaadates need nii ilusad enam ei tundunud. Ju siis peabki laivis nägema, et täpselt aru saada.

Pildid Pinterestist ja Interno poest:

 

Lisaks tuleb mõelda, milline tuleb köögikappide tagasein, et pritsmeid hea puhastada oleks.

Teine korrus

Teisele korrusele on plaate vaja WCsse ja vannituppa. Kui alguses mõtlesin must-valge vannitoa peale, siis mulle ikka väga meeldivad igasugused värvilisemat sorti plaadid ka. Samas must-valged on ju ka ilusad.

Pildid BPK poest:

 

Pildistasin veel igasuguseid plaate, nüüd peab ikka hakkama mingit kindlamat plaani mõtlema ja kõik need teised plaadipoed ka läbi käima. Oehhh….

Interno poest:

 

BPK poest:

Ajab vaikselt suitsu välja ajust…..

 

3 kommentaari “Kodu: Otsused kogu eluks (plaadid)

Add yours

 1. Hei, endal oli ka paar aastat tagasi sarnane mure.
  Soovitan valida pigem neutraalsemad plaadid, mis peaksid moevoolule vastu. Mustvalged vannitoad on peagi minevik, sama on suurte mustritega. Kunagi olid hirmsasti moes bordüürplaadid ja piltidega plaadid…
  Igatahes, ma valisin mingi stiili välja ja hakkasin analoogseid plaate otsima erinevatest poodidest ja otsisin parima hinna- ja sobivuse suhte. Sinu poolt viidatud salongides käisin ka, aga need tundusid 2-3x kallimad, kui teised plaadikauplused. Soovitan soojalt Noto Outleti, Hansas Plaadimaailma, Tasub uurida ka Bauhausist (saksa kaup – sain sealt imelised köögiseinaplaadid ainult 15eur/m2) ja seinaplaatidele sain väga hea diili Espakist. Sealt saab nt plaadi välja valida ja kirjutada e-mailitsi müügimehele, kes teeb letihinnast veelgi parema pakkumise! 😉
  Ära vali läikivaid plaate, sest need on ilusad ainult säravpuhtana!!! Ja 1 asi veel: kööki vali KINDLASTI täismassplaadid. Ma tegin vea ja ei valinud ja nüüd on ikka mõni kahvel/nuga vms maha kukkunud ja plaadist tillukese killu välja löönud. St, et kui nt täismassplaadile midagi kukub ja killu lahti lööb, siis ei paista see välja, kuna kogu plaat on samast massist. Minu helehalli udumustriga plaatidel on inetud augud, kust pealmisest glasuurist on tükid väljas ja alt paistab inetu pruun plaaditäidis. Pean varsti (s.e 4 a peale kolimist) plaanima uue remondi, aga selleks tuleb lahti võtta kogu köök jne.. Ma isegi ei julge mõelda, kui palju see maksaks.

  Meeldib

  1. Tere! Aitäh sisuka kommentaari eest. See on ka minu suurim hirm, et paari aasta pärast ei suuda ära imestada, kuidas ma midagi sellist ägedaks pidasin. 10a tagasi oli sinine köögimööbel ja oranž sein kõige popim asi üldse. Noto outletist ma olen kunagi ühed kõige ägedamad plaadid juba skoorinud, nii et sellel on mul suured lootused jah 🙂 Täismassplaadid on hea nõu, sellepeale ma ise ei oleks tulnudki. See teeb valiku ka väiksemaks ja lihtsamaks vast 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: