Kodu: Ettevalmistused sisetöödeks

Must karp on nüüd valmis ja võiks alustada sisetöödega. Jama on selles, et õues on jaanuar ning majake seest külm ja niiske.

Selleks, et maja saaks soojaks ja kuivaks on vaja kahte abinõu – soojapuhurit ning niiskusimurit. Kasuks tuleb ka see, et ühtegi auku ei ole, kust soe õhk välja saab ning külm sisse 😀

See tähendas, et kõigepealt oli vaja kinni panna kaks suurt auku meie majas – terrassiukseauk ja välisukseauk. Terrassiuks tuleb veebruaris, välisust me ei ole veel üldse tellinudki.

Mõlemad augud said omale katteks osb-plaadid, penoplasti ja vahed lasime makroflexiga kinni. Kusjuures osb-plaadid on need, mis meil maal vannitoas, nii et täielik taaskasutus. Penoplasti plaadid saime ka kuskilt kellegi käest juba ammu.

48377285_1085153961663676_5588174875014463488_n

48386093_753490198348459_6046752158160781312_n

20181219_144900

Arvestasime, et kui panna 9kW elektriline soojapuhur täisvõimsusel puhuma, siis tähendaks see umbes 25 eurost kulu ööpäevas. Thanks, but no thanks.

Peika ostsis hoopis FB järelturult kasutatud gaasipuhuri. Ja no nagu meil ikka, siis edasi ilmselgelt ei saanud väga lihtsalt minna. Lisaks puhurile ostis Päts 17kg segugaasi koos ballooniga.

Edasine peika kirjeldus.

Tundub lihtne, kõik jupid oleks nagu olemas – puhur, voolik, reduktor ja gaasiballoon. Tee või tina, aga tööle ei läinud. Ventilaator käivitus, gaasi pahistas peale ja süüde lõi. Aga põlema ei läinud. Paar targemat meest vaatasid ka asja üle ja soovitasid puhuri parandusse viia. Mõeldud tehtud. Viisin puhuri Tallmac hooldusesse, kus väidetavalt pädevad ja toredad inimesed. Õnneks paari päeva pärast sain puhuri kätte ja öeldi, et natuke puhastati ja sätit süüdet, aga muidu igatpidi töötas. Viisin siis majale – ei tööta. Sõitsin tagasi ja uurisin, et kas sellel masinal on mingi nõks. Vastati, et ei ole, aga kui ma ei usu, et töötab, siis võin tagasi viia ja nad näitavad ette. Läksin majale tagasi, mängisin omajagu veel masinaga ja lootusetult võtsin kaenlasse ja läksin 3. korda parandusse.

Nagu seal masin tööle pandi — töötas. Ja töötas igatpidi. Mis siis erinev võrreldes majaga? Keskkond ja gaasiballoon. Esimese muutuja eemaldamiseks panin elektrilise puhuri natsaks puhuma gaasipuhuri poole, ikka ei töötanud. Peale mõnda aega googeldamist selgus, et segugaasil ja nn grillgaasil on ikka vahe sees. Läksin siis suure hurraaaga ostma testiks 5kg grillgaasiballooni koos gaasiga. Majale jõudes järjekordne pettumus.

49238943_2260033510907972_7531977520137109504_n

Grillgaas oli click otsikuga, mis ei sobinud olemasoleva reduktoriga kokku. Läksin ja ostsin click reduktori ja uue vooliku. Peale ühendamist võttis puhur imepisikese leegi üles, aga peale süüte kadumist kustus ka leek. Järeldus – see masin ei põle segugaasiga, mis on butaani ja propaani segu, vaid puhtama propaaniga, mis on grillgaas.  Aga click reduktor on seadistatud nii, et see ei anna väga suurt survet välja ja sellepärast puhur ka päris tööle ei läinud. Selleks ajaks oli juba u 225 euri kulutatud, aga tulemus 0.

Sai siis nädala seeditud seda jama ja läksin poodi uue puhuri järgi. Valisin Mastersi 10kw-18kw puhuri.  Kiire otsing näitas, et lähim on Järve Tööriistamarketis. Enne ostmist uurisin hooldusosakonnast veel, et mis gaasiga see põleb. Kaks inimest vaatasid mind kui lollakat (arusaadavalt, kuna gaas ju põleb igast asendist). Peale olukorra selgitamist hakkas noorem müügimees vastust otsima ja ei leidnudki kusagilt. Suunas mu siis vanema kolleegi juurde, kes lõpuks leidis manuaalist tähise IP3M, mis tähendab, et põleb madaltemperatuur gaasidega, aga pead ei julenud kumbki anda, et 100% just segugaasiga töötab 😀 :D.  Tagantjärgi mõeldes isegi gaasimasina parandaja ei osanud selle peale tulla, kuna ta ka korrutas ainult, et gaas põleb igast asendist.

Riskisin ja ostsin. Kallis värk, puhur maksis kuskil napilt alla 200 euro. Kuna tegemist oli viimase ja näidisega, siis voolik, mis reduktorit ühendab, oli kadunud. Küsisid, et kas mul on seda väga vaja. Eeldasin, et see tavaline olemasolev voolik ka sobib ning ütlesin, et vist mitte. Noooooh, ei maksa lihtsamat varianti kunagi eeldada. Tuli välja, et reduktor ja masin eeldavad voolikut, millele on keermega otsikud külge pandud. Seda muidugi avastasin majal olles suure pettumuse saatel.  Kiiresti läksin neid keermega otsikuid otsima lähedal asuvasse Ehituse ABCsse . Seal oli sama mõõduga ainult õhuvooliku oma. Ostsin kaks. Ja no ometigi – mõõt õige, vint vale.  Läksin siis ikkagi tagasi Tööriistamarketisse, kuna seal gaasijubinaid on. Juhatati siis stendile, kus need olema pidid ja just see vajalik suurus oli otsas. Üks voolik maksis ka 12 eurot. Küsisin, et äkki nad ikka otsivad mulle ühe sobiva vooliku kuskilt, sest sisuliselt nad mulle ju ühe vooliku võlgu on.  Korraks jäid müügimehed mõttesse, aga vooliku välja kuskilt tõid. Kihutasin, siis majale ja töötas. Enne koju minekut käisin poest läbi ja ostsin pudeli Jim Beam’i.

49270359_843725999305681_4042125010825904128_n

50265738_1557075051062575_7878335829054062592_n

Kui mina (Liisa) oleksin seda kõike pidanud läbi elama, siis ma oleks päris mitu neid Jim Beam’e ostnud.

Õnneks saab gaasipuhurit hiljem maal ära kasutada. Jahedal ajal minnes võtab maja soojaks kütmine alati palju aega. Teise puhuri üritame maha müüa.  Grillgaasi ballooni koos click ühendusega saab ka kindlasti ära kasutada, kas majale gaasigrill ostes või maale varuballooniks viies.  Kui hiljem veel selle 17kg taara maha saaks müüa, siis õnneks kooliraha eriti ei tule, vaid lihtsalt palju kasulikku aega läks raisku.

Igapäevaselt on peika käinud nüüd ka aknaid kondentsveest puhastamas, kuna puitraamid ju. Alguses tegi ta seda kätepaberiga, aga siis meenus, et meil on maal ju Kärcheri aknapesumasin, mis imeb vett. Sellega on kõvasti lihtsam ja kiirem.

Ja nüüd saab hakata põrandaid valama ja küttetorusid paigaldama 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: