Kodu: Otsused kogu eluks (parkett)

Ma pidin täna kirjutama sellest, milliseid ettevalmistusi majas veel enne sisetööde algust teha tuli, aga tulime just põranda- ja plaadipoodidest ning pea on igasugust muud mõtet täis.

Jaksasime käia ühes põrandapoes ja 1,5 plaadipoes. Teises poes ma tundsin, et ma olen nii väsinud ja ei jaksa enam üldse mõelda. Järgmine kord siis alustame sealt jälle.

Valida tuleb välja parkett ja plaadid miljonisse erinevasse kohta. No kudamoodi? Minu jaoks natuke hirmutavad otsused. Lambikupli ja diivani saad välja vahetada, kui enam ei sobi, aga tammeparketti päris iga paari aasta tagant välja ei vaheta. Pigem on see ju igavene. Sama plaatidega. Ja trepp. Meil on tegelikult olemas ka sisearhitekt, kellega konsulteerime, aga kindlasti ei lase me temal seda sisustamistööd ära teha. Sest… noh, ma ju tegelikult tahan ise. Ja kui täitsa aus olla, siis tegelikult ei tea, mida ma tahan.

Kõigepealt põrand. Põranda osas oli kindel see, et tuleb laudparkett.

Esimese hooga mõtlesin tumeda põranda peale. Mulle väga meeldis see põrand, mis mul mu enda korteris oli. See oli küll laminaat, aga see tume sobis hästi heledate seintega.

20160607_215026

Kahjuks on tume põrand kõige ebapraktilisem põrand üldse.

Meil tuleb väga valgusküllane kodu. Eriti 1. korrus. Suured aknad igal suunal ning 3m lai ning 2,5m kõrge terrassiuks. Ja hele põrand teeks kogu üldmulje ju veel helgemaks. Pinterest on ilusaid heledaid tammeparkette täis 🙂 Nagu midagi sellist (pilt pinterestist):

Modern Farmhouse in Newport Beach by Blackband Design

Selge oli see, et põrandat tuleb hakata kohe valima, kuigi see on üks viimaseid asju, mis majja paigaldatakse. Seda enam, et beebiga tervet päeva poodides ei veeda. Arvestama peab ka tarneaegade ja asjadega.

Esimese poena käisime mõned nädalad tagasi Linconas. Ja kuigi ma olin ka natuke kalasaba mõttega mänginud, siis avastasin, et laia lipiga kalasaba on eriti super ilus. Pildil on pirniparkett, mida me kindlasti ei osta, sest no miljoneurot.

20181228_142554-1

Mulle meeldib ka tavaline 1-lipiline (lai) parkett. Näidiseks võtsime kaasa heleda tammeparketi tüki. Ja selle kasuks räägib kõvasti madalam hind (kuigi ikkagi megakallis). All pildil kahjuks oranžim kui originaal.

20181228_142954

Kaalusime ka varianti, et 1. korrus kalasabana ning 2. korrus sama puit ja värvus, aga lihtsalt 1-lipiline. Et nagu säästuvariant.

Täna käisime RM Stuudios, kus on väga ok hinnaga heledamaks toonitud kalasaba tammeparkett.

20190112_134403-2

Ma natuke mõtlen, et kas ma tahaks teda veel heledamana. Samas valgemad ei tundunud enam nii naturaalsed. Aga samas need kõik eniveis pleegivad natuke oranžimaks.

Veel mõned ilusad põrandad Pinterestist:

A tiny bath, or large planks laid in a herringbone pattern?

 

 

Visgraat, fries zonder bies :-) Misschien zoiets ivm ooit nog te doen uitbreiding keuken/woonmaker? Drawing Room Wooden Floor.

Üritasime veel käia ka Põrandastuudios, aga see on laupäeviti ainult kokkuleppel lahti ja tööpäevadel pannakse kell 18 kinni. No mismoodi tööl käiv inimene sinna peaks jõudma.

 

 

 

3 kommentaari “Kodu: Otsused kogu eluks (parkett)

Add yours

  1. Omast kogemusest (2014 ja 2017) võin öelda, et kui küsida hinnapakkumist parketipoest, siis -20% võiks olla minimaalne soodustus, mis nad teevad. Üldjoontes käib see kõigi ehitusmaterjalide ja sisustuse kohta

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: