Kodu: katus

Meil on katus!

Ja rohkem ei oska ma midagi kirjutada 😀 Aga õnneks on mul peika, kelle käest uurida. Katust me ise ei ehitanud, vaid kasutasime professionaale (Roofer OÜ).

Katus on selline, et kui ma vaatamas käisin, siis küsisin, et millal katusekivid pannakse. Tuli välja, et katusekive ei tulegi, sest lamekatusel neid ei käi 😀

Katus on väga mitmekihiline. Kõige alla pandi paneelile SBS Bicroelast EPP (selle panid tegelikult juba maja ehitajad, kuna siis ei olnud täpselt teada, millal katusemehed tulevad ja selleks, et vesi paneelidest läbi ei voolaks, paigaldasid nad selle kihi ise).

Bicroelast on tänapäevane bituumen, mis on auru- ja niiskustõke. Sinna peale pandi EPS Silver (sõltuvalt katusekaldest 30-50cm). EPS on siis põhimõtteliselt penoplast ja see Silver tähendab, et see on kangem kraam kui tavaline penoplast (20% parem soojapidavus). Selle kihi peale rulliti 40mm mineraalvilla, et sellele saaks PVC-katte peale keevitada. Keevitamine ei ole siinkohal mitte humoorikas väljend, vaid PVC-kate tõesti sulatatakse eelnevate kihtide külge.

Lisaks sellele veel tehti ära parapettide (katus on nagu kauss, parapett on siis nagu kausi serv) 2 läbiviiku (eesti keeles auku :D) ja viimistleti ka parapettide pealsed ära.

Katusepind on kokku u 100m2.

Aga pilte ka.

Ühel päeval ilmus krundile materjalihunnik.

IMG_20181120_115307.jpg

Paari päeva pärast tõsteti materjal katusele. Pildil on näha siis see püss penoplast.

IMG_20181212_132006.jpg

Ehitamiseks püstitati ilus tugev telling. Seda mööda saime ka ise katusel käia luuret tegemas.

IMG_20181212_120751.jpg

Esimese päeva tööks sai katusemeestel katuse vabastamine veest, lumest ja jääst. Kuna vahepeal oli ilmataat vembu visand (Selge, vigurivänt vempu ei viska! Misasja, kas selle kätte surrakse? Selle kätte surrakse välja, prints! Aaah, tehke midagi, et ma sisse jääks!) ja igast sodi sinna katusel tekitanud.  Tegelikult oli katusel äravoolu auk ka, aga üks katusematerjali pakike oli õnnetul kombel sellele peale tõstetud.

Samal päeval kui katusemehed alustasid, käis peika läbi paneelide läbiviike puurimas ( ja jäi seetõttu ilma poolest oma töö jõulupoest). Läbiviike on 2 –  läbi ühe augu hakkab olema kanalisatsiooni tuulutus ja läbi teise voolujuhtmed. Voolujuhtmeid katusele läheb/tuleb mitmeid. Esiteks tulevad meile katusele loodetavasti päikesepaneelid ehk sellega seotud juhtmestik. Teiseks tuleb panna läbi parapeti augu (läbiviigu) vihmaveetorusse jäätumiskaitsekaabel.

Aga pilte ka.

Katus peab olema kaldega, et vesi ära voolaks.

20181215_141606

Vesi voolab auku ehk läbiviiku 🙂 Augu taga hakkab olema vihmaveetoru. Hetkel on seal lihtsalt üks pikk toru, mis juhib vee seinast eemale. Lisaks on need torud niiiiiiii kallid.

20181215_141625

Läbiviigud (mu uus lemmiksõna noh :D) vol 2.

49151446_329940550947568_6597682628424368128_n

Katuse ehitamine ei ole odav lõbu. Ma numbreid siin ei maini, aga mu esimene reaktsioon numbrit kuuldes oli hämming. Tegelikult aga iga väiksemgi jupp maksab ja neid juppe tuleb kokku päris suur hunnik.  Katuse tegemine võttis reaalselt 3 mehel (meie nägime kolme) 4 päeva. Kogu katuse hinnast oli tööraha ca 1/3. Ehk tuleb välja, et maja ehitamine ongi kallis värk. Deem, you, ehitusbuum!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: