Kodu: ajutised peenrakastid

Kõikidel ajutistel asjadel on teaduspärast kombeks saada igavesteks. Aga mitte minul! 😀 Need tutikad peenrakastid jäävad kasutusse heal juhul 1-2 aastaks, sest kui aed ilus ja korras, siis on peenramaaga ka hoopis teistsugused plaanid (või noh see plaan, et plaan tuleb).

Maja meil hetkel põhimõtteliselt ei ole ning aed on ka üks suur õnnetuse hunnik. Aga no kui aed on, siis tuleb sinna ju kindlasti midagi kasvama panna.

Meie maja katuse äärt oli lapitud terrassilaudadega, millest ma kaks peenrakasti otsustasin teha. Kruvid on ka taaskasutus ja ainukesed asjad, mis ostsin on metallist junnid, millega kastid kokku kruvida.

Siinkohal tahaksin tutvustada kahte meie majapidamistes asendamatut tööriista – akutrelli ja nurgasaagi.

20180505_144327

Trell ilmselt kommentaare ei vaja ning on ilmselt peaaegu igas majapidamises olemas. Aga ka nurgasaag on minu meelest nii geniaalne leiutis ja meil nii palju kasutuses, et ma ei kujuta üldse ette, kuidas me enne hakkama saime. Mida me sellega eriti küll ei tee, on nurkade saagimine 😀 Aga kui me issiga minu korteris remonti tegime, siis kõik liistud sai sellega küll imelihtsasti lõigatud. Praegu kasutame seda lihtsalt saena. Maal lõikasime sellega nii magamistoa kui vannitoa laudised täpselt õigeks suuruseks. Ja kuna meil koguaeg tekib igasugust vana puidukraami, siis sellega on imelihtne pikki juppe ahjuparajateks lasta.

No eniveis. Nende kahe tööriista abiga ja peaaegu täiesti taaskasutatud materjalidest tegin endale kaks peenrakasti. Need metallist junnid on väljaspool sellepärast, et kruvid olid liiga pikad ja pidin need väljastpoolt sissepoole laskma, muidu oleksid teravad otsad jäänud väljapoole.

32482785_1405625519583283_6438854553134694400_n

Kastide alla panin peenravaiba ning  mulla vedasin kompostihunnikust. Külvasin tavalist porgandit, värvilist porgandit, redist, salatisegu, rukolat, basiilikut ning väiksemasse kasti läks hernes. Panin katteloori peale ja jäin ootama 🙂

20180506_164704

Kaunis kompostihunnik.

20180506_135849

20180509_192543

Kuna mai ilmad olid megasoojad, siis läks kõik superhästi kasvama ning vähem kui kuu pärast sain juba esimesi rediseid ja salatit süüa. Redised kahjuks ussitavad, ilmselt oli redise külvamiseks juba natuke liiga soe.

Ehk siis külvasin 9. mail ning tänaseks on tulemus selline:

20180610_165730

Tuksi läks natuke sellega, et basiiliku panin salatisegu ja rukola vahele ja ta ei saa eriti päikest ning on seetõttu veel väike.

Porgand näeb veits rääbakas välja, sest ma just enne pildi tegemist harvendasin seda. Õhtuks olid varred juba ilusasti püsti jälle.

20180610_1657441

Redised on osad mingid imelikud piklikud sordid ja kasvavad täiega maa seest välja, olen neid igaks juhuks sügavamale lükanud, kuigi ilmselt nii ongi mõeldud 😀

20180610_1657521

Kuna käime maja peal (ikka veel vihkan seda väljendit, aga paremat ka pole 😦 ) peaaegu iga päev, siis ei ole eriti pidanud ekstra kastmise pärast ka kohale sõitma. Rohimine ja harvendamine on aga täiesti teraapilised tegevused minu jaoks. Kuna mulle kükitamine ja kummardamine üldse ei meeldi, siis on mul abiks väike pingike. Kui meil kunagi maal suur porgandipõld oli, siis käisin ma ka alati oma pingiga põllutöid tegemas 😀

 

 

 

Üks kommentaar “Kodu: ajutised peenrakastid

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: