Paju: vannitoa seinad ka valmis!

Uskumatu, et me saime oma vannitoa projektiga enne suurt sügist valmis. Alustasime märtsis, nii et ei läinud poolt aastatki mitte :D. Muidugi täiesti valmis ei ole, aga pesta saab ja pissida saab, nii et nagu päris.

Seintega oli muidugi tohutult palju lihtsam kui põrandaga. Võtsime OSB-plaadid ära ja oligi palk olemas. Mingit muud jura nendes seintes ei olnud. Reikade (puidust raam seinas) loodimine võttis retsilt aega ja oma rumalusest me pidime paar korda ka juba tehtud töö maha võtma.

Enne laudist katsime seinad ka aurutõkkepaberiga.

20170726_111316

Dušinurga plaatis issi valgete mattide plaatidega. Plaatide alla läks kips ja hüdroisolatsioon. Seinaplaadid vuukisin samasuguse halliga nagu põrandavuugidki. Kuna vesi on siin suhteliselt kollane, siis valged vuugivahed ei tulnud kuidagi kõne alla. See hall on tegelikult heledam, ma lihtsalt enne pildistamist pesin seina ja ei olnud aega kuivamist oodata 😛

19182024_10155449074348910_958260424_o

20930305_10155670393228910_863567331_o

Ülejäänud seina plaanisin võimalikult laia voodrilauda. See on täiesti müstiline, kui keeruline on leida midagi, mis tundub nii laialt levinud 😀 Selgeks sai, et sisevoodrilauda laiemat kui 12cm ei tehta (või vähemalt ilusa profiiliga mitte). Kuna sisevoodrilaud on õhuke, siis laiem laud lihtsalt hakkaks kaarduma (läheb krussi :)). Ja ka välisvoodrilaudu väga laiu ei tehte. Või tehakse, kui sa ekstra tellid, aga enamasti sain vastuseks, et kuna tööd palju ja meie kogused imeväiksed, siis võib-olla kunagi talvel neil on aega.

Oleks ju võinud neid ideaalseid laudu oodata, aga ma tahtsin, et torud tuleksid seina peale mitte seina sisse. See tähendab, et enne seinad valmis ja siis alles torude ühendamine. Niipidi sellepärast, et me natuke pelgame torude jäätumist. Me küll talvel alati laseme torud tühjaks ja ise siin olles ei tohiks temperatuur kuidagi alla nulli langeda, aga elu on õpetanud (ja sõprade elud), et parem karta kui kahetseda.

Niisiis oli vaja mul midagi kiiresti otsustada ja kui ma nädalaks maale tulin, siis oli selge, et midagi on vaja ära osta, et jõuaks värvida ja lauad seina panna. Ideaalis ma oleks lauad juba värvitult ostnud, aga jällegi, sellise väikese koguse peale ei hakka keegi oma masinaid seadistama. Ja no lisaks oleks see ulmekalliks läinud ka. Ostsime hööveldatud välisvoodrilaua laiusega 135mm.

Ristiisaga lõikasime lauad õigesse mõõtu. Kuna tegemist välisvoodrilauaga, siis kvaliteet ka selline võib-olla mitte kõige ideaalsem. Ma oleksin soovinud, et nad oleksid siledamad.

20904376_10155670393138910_1189489842_o

Ja siis alustas tööd Liisa Lumiste maalritöökoda. Ma õues värvida ei tahtnud, et välistada igasugused lendavad putukad-mutukad ning lendlevad ebemed, mis tähendas, et sain korraga värvida suhteliselt väikeseid koguseid. Üks töökoda asus garaažis ja teine verandal. Värv õnneks kuivas kiiresti, nii et kolme päevaga said kõik lauad kaks kihti värvi endale peale.

20170724_144553

20170724_170813

Laudade seina panemisel oli asendamatuks abimeheks laserlood. Ma jälle kujutasin ette, et siuh-säuh poole päeva töö. Tegelikkuses oli vaja laudadesse igasuguseid auke ja hambaid sisse lõigata, mis võttis aega.

20170726_124838

Aga. Viie päevaga saime lauad ostetud, värvitud ja 90% seina pandud. Oleks lagi sirge, siis oleks lihtsam olnud.

Kuna torud tulid nähtavale kohale, siis pidid need olema ilusad. Hakkasin juba suure hurraaga vaskseid torusid ostma, kui mulle meenus, et dušš mul kindlasti ju vasevärvi ei tule. Google ütles, et kroomitud vasktorusid on ka. Tundub, et keegi neid väga osta pole tahtnud, sest poodidest oli neid väga raske leida. Lõpuks saime 5m Rakvere Ehituse ABCst ja ülejäänud FEBist (ABCs lubati meile iga nädal, et järgmise kaubaga tuleb juurde, aga üldse ei tulnud ja tegelikult oli FEBis odavam ka). Kõik torutööd tegi jällegi issi ise. Tundub, et kõige lihtsam projekt ei olnud, sest tšekkide järgi käis ta FEBis vähemalt neli korda nädala jooksul 😀

20930278_10155670393273910_2091052420_o

Elu on mõnus meil siin maal. Kui tahad lähed sooja põrandaga vannituppa pesema ja põrandaplaate imetlema 😀

Hullult tahaks kogu kupatusest juba ka pilte näidata, aga veel ei saa 🙂

2 kommentaari “Paju: vannitoa seinad ka valmis!

Add yours

 1. Tere

  Kust puitmaterjali ostsite? Meil ka parajasti dushiruumi ehitus käsil ja on ka mõte puiduga seinad üle lüüa.

  Jõudud!
  Helene

  Meeldib

 2. Tere, Helene!
  Ma ostsin lauad müüa voodrilauad.ee käest. Samas ma ei ole kindel, kas ma neid ilmtingimata soovitaksin. Hind oli odav, aga mulle tundub, et kvaliteet on natuke kaheldav. Meil õnneks oli ostetud varuga, nii et need kõige koledamad lauad käiku ei läinudki.
  Kodulehe valik on suur, kuid kui soov väikest kogust osta, siis tuleb valida materjal, mis neil kohapeal olemas ja üle.
  Muidu puit on hea valik kindlasti, ma olen ülirahul 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: