Kodu: lõhkumine ja plaanid

Me oleme peale eelmist postitust ulmetublid olnud. Rohkem küll peika, kes peale tööpäevi õhtuti maja lõhub ja sellest nädalast “puhkusel” on ja hommikuti vara voodiäärel “lähme nüüd” soiub. Ja kes ennast üldse hoida ei oska ja aru ei saa, et vahepeal peab rahulikumalt võtma ja kehale puhkust andma. Õnneks järgmisel nädalal lähme maale ja seal ma plaanin kõik kirved ja labidad ja saed üldse ära peita. Samas siis ta ilmselt paljaste kätega hakkab neid kände välja kaevama… 😀

Igatahes. Me oleme hullu pannud.

Esimese hooga viisime me sõprade juurde lõkkesse neli kärutäit puitu. Umbes 2 korda nii palju on veel hetkel keset hoovi. Sellele kogusele tuleb naabrionu sugulane järgi ja teeb endale kütteks. Lisaks viisime ära kärutäie metalli ja üks Kuusakoski ring tuleb kindlasti veel teha.

20170730_160848

Lisaks tellisime omale aia taha 10m3 konteineri, mida seintest ja laest tulnud kipsijura, telliseid ja muud kräppi täis ladusime. Peale sokutasime veel hunniku oksi, sest aeda oleme ka korralikult harvendanud.

20771930_10155648438623910_1480534602_o

Maja näeb hetkel välja nagu tolmune tantsuplats.

20773359_10155650357018910_2059414419_o (1)

Edasised plaanid on meil rohkem aiaga seotud ja paberimajandusega. Sellel aastal me ehitama ei hakka. Kavatseme Kredexist taotleda väikeelamute rekonstrueerimise toetust. Maja ostes müüsime maha minu korteri (selle maailma kõige nunnuma, millest ka siin blogis juttu) ja peale laenu tagasimakset (ostsin korteri 4a tagasi) jäi natuke alles, mille eest toimetada saame. Plaan on kogu see raha soojadesse seintesse, uude katusesse ja akendesse investeerida. Loodetavasti saame 30% sellest tagasi ja siis edasi mõelda.

Kevadeks ostame kõik vajalikud materjalid, et saab ühe jutiga kiiresti ehitada. Järgmiseks sügiseks peab 1. korrus valmis olema, et me saaks sisse kolida. Siis saame praeguse korteri välja üürida, raha koguda ja 2. korruse koos juurdeehitusega siis suvel 2019 valmis ehitada. Saaaaaaab näha 😀

Täna lähen võtan oma põllumaalt kartuli üles ja õhtul tuleb arhitekt. Niiiiiii põnev ju.

 

 

 

4 kommentaari “Kodu: lõhkumine ja plaanid

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: