Paju: vannitoa update

See ehitamine on selles mõttes üks igavesti nõme tegevus, et mitte miski ei saa planeeritud ajaks valmis 😀 😀 Ei saanud juuniks valmis ka vannituba. Loe varasemaid postitusi siitsiit ja siit.

Ehk siis pole mingit tuba veel. Mis on ka arusaadav, sest ehitamas saame käia ainult nädalavahetustel, siis kõike ei jõuagi. Lisaks ei taha ka, et maal käimine kuidagi vastumeelseks kohustuseks muutuks. Sellepärast tuleb mõnel nädalavahetusel ka midagi muud teha ning maal olles ka puhata ja külalisi vastu võtta ja nendega päevi õhtusse veeretada. Lisaks kaasneb kevade ja suvega tohutu hulk välitöid. Näiteks niitmine on meil kahe inimese päevatöö – üks traktori ja teine trimmeriga. Veel peab kindlasti pühapäeva hommikuti kaua magama, siis rahulikult pannkooke sööma ja pidžaamas hoovis ringi paterdama. Ja peale kõike seda alles ehitama.

Viimane vannitoa postitus oli munadepühast, nii et pea 2 kuud tagasi. Siis sai põrand valatud (ahahahaa, ma nii ei kannata kui inimesed kirjutavad sai tehtud, sai võetud jne, aga ma siis tagantjärgi seda ära ei paranda ka. Liisa, ära halvusta teisi, ise oled veeeeeel hullem 😀). Ilmselgelt oleks aeg näidata, et vahepeal on ikka arengut ka olnud.

Valatud põrand tuli kõigepealt üle teha niiskustõkkega. Meie kasutasime selleks Aqua stopi, mida meil eelmistest töödest alles oli.

19125113_10155449074768910_355506352_o (1)

Peale seda tuli paigaldada põrandaküttekaabel. Selle me vist ostsime natuke liiga pika, ses mõttes, et oleks ka lühem selle väikese ruumi vajadused ilusasti ära katnud. Aga eks me siis nüüd saa talvel kogu maja sellega kütta 😀 Kinnitasime juhtmed sellise rauast lindi külge. (Jube professionaalne blogija olen ikka – sõnavara on hästi selge kõik :/ )

19105248_10155449074493910_969150607_o

Kaablite peale tuli valada tasandussegu. Sellel ajal olin mina rõõmsalt kooli kokkutulekul ja peika mässas üksi. Ta eriti rõõmus ei olnud, kuna see oli ta esimene kokkupuude sellega ja see raibe kivines praktiliselt kohe kui maad puudutas. Teisel korral ta juba oli targem ja tegi juhendit eirates kõvasti vedelama segu.

19179698_10155449074938910_474031742_o

Ja siis võis hakata juba hüdroisolatsioonimastiksit (aka hüdro, mastiks) peale kandma. Hüdrot müüakse pulbrina ja valmis möksina. Me ostsime seda viimast ja umbes 3x liiga palju. Me vist algselt plaanisime terve vannitoa sellega üle mäkerdada. See näitab hästi, kuidas asju ei maksa väga pikalt ette osta, sest plaanid muutuvad. Aga samas ma ei arvanud, et see niikaua oma järge ootama peab. Kurvaks teeb see, et see möks on päris kallis. Rõõmsaks aga see, et on lootust, et raisku see ei lähe 😛

Ja vahepeal olin mina ka asjalik ning värvisin vannitoa lae üle. Lakke läks 2 kihti krunti ja 2 kihti niiskuskindlat värvi. Võrdluseks siinkohal see, et köögilaes on 2 kihti krunti ja 4 kihti värvi ja tegelikult peaks veel värvima seda. Mulle neid laudu meeldib väikese 10cm rulliga värvida ja ise kõrgele ronides. Olen proovinud ka pika varre otsa rulli panna, aga see mulle kuidagi ei sobi. Kruntisin svammirulliga ja värvisin karvasega. Karvasega oli oluliselt parem.

19104806_10155448990408910_1833815283_o

Viimase nädalavahetuse alguse olime issiga maal kahekesi. Ostsime plaatimis- ja vuugisegu ja nüüd ma juba natuke usun, et tegelikult võib see vannituba suve jooksul valmis saada küll.

Kõik asjad, mis veel tegemist vajavad, on teada ning enam-vähem asjad ostetud. Kraanikauss on puudu, aga see on ammu väljavalitud. Küll aga on suur küsimärk dušikomplekt. No ei taha mina kroomitud varianti. Kõik Eesti poodides müüdavad vaskset värvi on aga megakallid ja ka koledad. Lisaks tahan ma raudselt segistit, nende kraanidega mina ei oska midagi teha. Väga põhjalikult kirjutas sellest oma blogis ka Madiken. Ilmselt tulevad dušš ja kraanikausi segisti siiski kroomitud, aga matid.

Järgmisena tulevad põrandaplaadid. Loodetavasti pole see kaldega põranda plaatimine ulme raketiteadus.

 

 

3 kommentaari “Paju: vannitoa update

Add yours

  1. Meil on ka kaldega põrand. Pidime seetõttu väikesed plaadid ostma kuigi ihaldasin suuri. Muidugi meile ei öelnud ka keegi, et kaldega põrandale ei saa suuri panna 😦

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: